Andy Jackson RRISD Invitational
Old Settlers Park
October 4, 2018
Summary Results

Back to Main Page



Varsity Girls Teams
Place Team Points
1 Cedar Ridge Raiders 24
2 Round Rock Dragons 34
3 Stony Point Tigers 82
4 McNeil Mavericks 111
5 Westwood Warriors 131
Total Full Teams = 5
Varsity Girls Top Ten
Place Name Team Time
1 Jordan Ledington Cedar Ridge Raiders 1226
2 Meghan Smith Round Rock Dragons 1232
3 Becca Buford Round Rock Dragons 1236
4 Mikayla Johnson Cedar Ridge Raiders 1256
5 Brianna Lopez Cedar Ridge Raiders 1256
6 Deborah Berlanga Cedar Ridge Raiders 1300
7 Sierra Vargas Round Rock Dragons 1317
8 Emily Doherty Cedar Ridge Raiders 1322
9 Madilynn Pearcy Cedar Ridge Raiders 1327
10 Alia Shermer Round Rock Dragons 1333
Total Finishers = 50
Varsity Boys Teams
Place Team Points
1 Round Rock Dragons 22
2 Stony Point Tigers 63
3 Cedar Ridge Raiders 65
4 McNeil Mavericks 79
5 Westwood Warriors 153
Total Full Teams = 5
Varsity Boys Top Ten
Place Name Team Time
1 Kobe Yepez Round Rock Dragons 0941
2 Jacob Reynolds Round Rock Dragons 1008
3 Hayden Gray Round Rock Dragons 1017
4 Jaden Maul McNeil Mavericks 1028
5 Michael Lumpkin Stony Point Tigers 1030
6 Cade Stevens Round Rock Dragons 1031
7 Jon Torres Stony Point Tigers 1032
8 Alec McAndrew McNeil Mavericks 1034
9 Gavin Szewczyk Cedar Ridge Raiders 1035
10 Tyler Duke Round Rock Dragons 1035
Total Finishers = 57
JV Girls Teams
Place Team Points
1 Round Rock Dragons 26
2 Cedar Ridge Raiders 59
3 McNeil Mavericks 63
4 Westwood Warriors 105
5 Stony Point Tigers 109
Total Full Teams = 5
JV Girls Top Ten
Place Name Team Time
1 Mia Sanchez Round Rock Dragons 1316
2 Haley Driscoll Round Rock Dragons 1326
3 Megan Luu Westwood Warriors 1328
4 Megan Nevlud Round Rock Dragons 1359
5 Sofia Casey Cedar Ridge Raiders 1407
6 Maddy Baize Round Rock Dragons 1414
7 Emma Bartholomew Cedar Ridge Raiders 1427
8 Bria Jones McNeil Mavericks 1435
9 Teresa Jones Cedar Ridge Raiders 1435
10 Faith Edmonds McNeil Mavericks 1438
Total Finishers = 51
JV Boys Teams
Place Team Points
1 Round Rock Dragons 15
2 Cedar Ridge Raiders 78
3 McNeil Mavericks 87
4 Westwood Warriors 91
5 Stony Point Tigers 102
Total Full Teams = 5
JV Boys Top Ten
Place Name Team Time
1 Jaxson LaFeber Round Rock Dragons 1037
2 Theodoros Phocas Round Rock Dragons 1059
3 Matthew Chimitt Round Rock Dragons 1106
4 Aidan Rodriguez Round Rock Dragons 1107
5 Saahir Janmohamed Round Rock Dragons 1118
6 Calon Lamb Round Rock Dragons 1126
7 Nathan Elkins Stony Point Tigers 1129
8 Caleb Carbonell Round Rock Dragons 1129
9 Donald Berthelsen Round Rock Dragons 1130
10 Lorenzo Simintal Cedar Ridge Raiders 1131
Total Finishers = 64
Freshman Girls Teams
Place Team Points
1 Round Rock Dragons 28
2 Westwood Warriors 43
3 Stony Point Tigers 58
Total Full Teams = 3
Freshman Girls Top Ten
Place Name Team Time
1 Ella Moss Westwood Warriors 1300
2 Lauren Wilson Round Rock Dragons 1309
3 Fiona Graves Round Rock Dragons 1318
4 Rachel Iyer Westwood Warriors 1319
5 Sydney Waterbury Round Rock Dragons 1326
6 Madelyn Cheney McNeil Mavericks 1348
7 Jovana Espinoza Stony Point Tigers 1357
8 Natali Barb Stony Point Tigers 1357
9 Amirah Creighton Round Rock Dragons 1409
10 Gabi Wallace Westwood Warriors 1412
Total Finishers = 29
Freshman Boys Teams
Place Team Points
1 Round Rock Dragons 24
2 Cedar Ridge Raiders 58
3 Stony Point Tigers 71
4 Westwood Warriors 84
Total Full Teams = 4
Freshman Boys Top Ten
Place Name Team Time
1 Kellen Frickel Cedar Ridge Raiders 1122
2 Jacob Brand Round Rock Dragons 1132
3 Samuel Bjarnason Round Rock Dragons 1136
4 Benjamin Ausman Round Rock Dragons 1137
5 Steven Fitch Stony Point Tigers 1143
6 Cole Greinke McNeil Mavericks 1143
7 Luke Fortenberry Cedar Ridge Raiders 1144
8 Alejandro Banchs Round Rock Dragons 1153
9 Adam Kipple Round Rock Dragons 1154
10 Hector Bernal Round Rock Dragons 1156
Total Finishers = 50



Last Updated on 10/04/2018 09:47:58
Email: socsTiming@gmail.com