USA Track & Field
Region XII
2003 Junior Olympic XC Championships
Youth Boys (Born 1989 - 1990)
4000 Meters, Official Results

Back to Main Page



Place Team Score   1st 2nd 3rd 4th 5th 6th 7th
1 Lockhart Roadrunners 16   1 2 3 4 6 11 13
2 SA Home School 39   5 7 8 9 10 12  

Place Points Name Team Birth Year Time Mile Pace
1 X Pinya, Issa Dallas Track Club   14:20 5:46
2 1 Tunningly, Rory Lockhart Roadrunners   15:01 6:02
3 2 Sergent, Gabe Lockhart Roadrunners   15:07 6:05
4 X Manning, Joey Mansfield   15:11 6:06
5 3 Slussler, Lucas Lockhart Roadrunners   15:23 6:11
6 X Reagan, Joel Austin;'   15:45 6:20
7 X Spivey, Imani Katy   15:53 6:23
8 4 Atwell, Gabe Lockhart Roadrunners   15:55 6:24
9 5 Barela, Ethan SA Home School   15:57 6:25
10 6 Alford, Nick Lockhart Roadrunners   16:14 6:32
11 X White, Matt Austin.   16:18 6:33
12 X Paquin, Tyler Cypress.   16:33 6:39
13 7 Dunn, Stephen SA Home School   16:40 6:42
14 X Williams, Bobby .   16:53 6:47
15 X Toler, Garrett Chester   16:53 6:47
16 8 Jones, Andre SA Home School   16:54 6:48
17 9 Millsap, John SA Home School   16:56 6:49
18 X Doelgan, Richard Austin'   17:11 6:55
19 X Calkins, Patrick .   17:11 6:55
20 X Crawford, Dan Leggett   17:21 6:59
21 X Anderson, JL Dallas Stallions   17:37 7:05
22 10 Nyenhuis, Adam SA Home School   17:47 7:09
23 11 Hager, Ryan Lockhart Roadrunners   17:48 7:10
24 12 Lewis, Jon SA Home School   18:00 7:14
25 X Skipper, Westmoreland Texas Stampede   19:17 7:45
26 X Rodriguez, Ivan .   19:38 7:54
27 13 Ascerno, Richard Lockhart Roadrunners   19:45 7:57

Team 1 2 3 4 5 6 7
Dallas Track Club
 
1. Pinya, Issa
14:20
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lockhart Roadrunners
 
2. Tunningly, Rory
15:01
3. Sergent, Gabe
15:07 (+0:06)
5. Slussler, Lucas
15:23 (+0:22)
8. Atwell, Gabe
15:55 (+0:54)
10. Alford, Nick
16:14 (+1:13)
23. Hager, Ryan
17:48 (+2:47)
27. Ascerno, Richard
19:45 (+4:44)
Mansfield
 
4. Manning, Joey
15:11
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Austin;'
 
6. Reagan, Joel
15:45
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Katy
 
7. Spivey, Imani
15:53
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SA Home School
 
9. Barela, Ethan
15:57
13. Dunn, Stephen
16:40 (+0:43)
16. Jones, Andre
16:54 (+0:57)
17. Millsap, John
16:56 (+0:59)
22. Nyenhuis, Adam
17:47 (+1:50)
24. Lewis, Jon
18:00 (+2:03)
 
 
Austin.
 
11. White, Matt
16:18
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cypress.
 
12. Paquin, Tyler
16:33
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
.
 
14. Williams, Bobby
16:53
19. Calkins, Patrick
17:11 (+0:18)
26. Rodriguez, Ivan
19:38 (+2:45)
 
 
 
 
 
 
 
 
Chester
 
15. Toler, Garrett
16:53
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Austin'
 
18. Doelgan, Richard
17:11
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Leggett
 
20. Crawford, Dan
17:21
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dallas Stallions
 
21. Anderson, JL
17:37
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Texas Stampede
 
25. Skipper, Westmoreland
19:17
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 



Last Updated on 11/22/2003
Email: sohara@austin.rr.com